محاسبه تخمک‌گذاری در قاعدگی نامنظم

ساخت وبلاگ
چکیده : دانشنامه فرزند: بر اساس اطلاعات عنوان شده توسط شما، بازه تخمک‌گذاری محاسبه شده از تاریخ شنبه ۲۹ ... با عنوان : محاسبه تخمک‌گذاری در قاعدگی نامنظم بخوانید :

دانشنامه فرزند: بر اساس اطلاعات عنوان شده توسط شما، بازه تخمک‌گذاری محاسبه شده از تاریخ شنبه ۲۹ مهر تا تاریخ یکشنبه ۳۰ مهر بوده و با توجه به قاعدگی‌های نامنظم، روز دقیق تخمک‌گذاری قابل تشخیص نیست. برای بالا بردن احتمال بارداری توصیه کارشناسان به شما این است که از تاریخ سه‌شنبه ۲۵ مهر تا تاریخ سه‌شنبه ۲ آبان به صورت یک شب در میان نزدیکی داشته باشید.

بازه تخمک‌گذاری تخمین زده شده:

از شنبه ۲۹ مهر تا یکشنبه ۳۰ مهر

با توجه به اینکه اولین روز قاعدگی شما در این دوره شنبه ۱۵ مهر است، روزهایی که بیشترین احتمال باروری در آن‌ها وجود دارد، در تقویم زیر نمایش داده شده‌اند. جهت بالا بردن احتمال بارداری لازم است که به صورت یک شب در در میان، بازه مشخص شده نزدیکی داشته باشید.

شیدسچپج
مهر ۹۶
۱۵ ۱۶ ۱۷ ۱۸ ۱۹ ۲۰ ۲۱
۲۲ ۲۳ ۲۴ ۲۵ ۲۶ ۲۷ ۲۸
۲۹ ۳۰          
آبان ۹۶
    ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ ۱۱ ۱۲
احتمال کمتر احتمال بیشتر  

البته هیچ زوجی نباید روی اولین اقدام برای بارداری حساب کند. به طور متوسط، در هر ماه ۱۵ تا ۲۵ درصد شانس دارید. در یک سال ۸۵ درصد و در مدت دو سال آمار موفقیت تا ۹۳ درصد می‌رسد. در صورتی که به مدت یک سال یا بیشتر در بارداری ناموفق بودید، بررسی و ارزیابی باروری توصیه می‌شود.

  • استرس بیش از حد در بدن می‌تواند نوسانات استروژن را به همراه داشته باشد و باعث نامنظمی در قاعدگی شود.

  • عدم وقوع قاعدگی می‌تواند به علت‌های مختلفی از جمله احتمال بارداری، عدم تعادل هورمونی، عفونت، مصرف برخی از داروها و ... رخ دهد.

  • در قاعدگی‌های نامنظم برای تشخیص روز تخمک‌گذاری می‌توانید از کیت‌های تخمک‌گذاری استفاده کنید.

  • در صورتی که مبتلا به سندرم پلی‌کیستیک تخمدان هستید کیت‌های تخمک‌گذاری برای شما مناسب نیستند. در این صورت بهتر است روز دقیق تخمک‌گذاری خود را بر اساس سونوگرافی واژینال سریالی تشخیص دهید.

  • در صورت داشتن قاعدگی نامنظم بهتر است از مصرف بیش از حد چای بپرهیزید و همچنین مصرف قهوه یا سایر نوشیدنی‌های کافئین‌دار و یا مواد غذایی غنی از کافئین مانند شکلات را کاهش دهید.

  • مصرف قرص‌های جلوگیری از بارداری به دلیل ایجاد تغییرات هورمونی ممکن است باعث ایجاد خونریزی سبک یا عدم وقوع قاعدگی شوند.

اگر نامنظمی قاعدگی‌تان به طور مداوم ادامه یافت باید از نظر سلامت وضعیت تخمدان‌ها مورد بررسی قرار گیرید.

تخمکگذاری,...
نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : دوشنبه 8 آبان 1396 ساعت: 16:13